אודות מרכז קוגנטיקה

קוגנטיקה היא הבית שלכם לטיפול ב-OCD

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) קצר מועד, מבוסס מחקרים וממוקד מטרות. במהלך הטיפול, המטופל רוכש כלים לצמצום מחשבות טורדניות והתנהגויות כפייתיות המפריעות לתפקודו.

 

המחקרים מראים שטיפול פסיכולוגי בגישה קוגניטיבית התנהגותית הוא הטיפול היעיל ביותר עבור OCD. הטיפול מורכב משלוש זרועות: הזרוע הראשונה היא הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי עצמו. החלק הקוגניטיבי כולל עבודה על תפיסות עולם שמשמרות ואף מעצימות את הבעיה. לדוגמה, אנשים עם OCD מאמינים פעמים רבות שלמחשבות שלהם יש כוח בפני עצמן, כך שאם אני חושב על משהו לא מוסרי, זה מעיד על כך שאני אכן אדם לא מוסרי. במילים אחרות, אנשים אלו מאמינים שלחשוב זה כמו לעשות. החלק ההתנהגותי, לעומת זאת, כולל התעמתות הן עם האובססיות והן עם הטקסים, באופן הדרגתי ובליווי המטפל. הזרוע השנייה היא טיפול תרופתי מותאם לבעיה, בהתאם לצורך כמובן ובעבודה משותפת עם פסיכיאטרים מצוות המרכז. שילוב נכון בין טיפול קוגניטיבי התנהגותי לבין טיפול תרופתי מעלה במידה משמעותית את יעילות הטיפול. הזרוע השלישית היא עבודה עם גורמי התמיכה של המטופל, כמו בני משפחה, בני זוג ואנשים אחרים שיכולים לתת כתף ולעזור. לא פעם, בני משפחה וחברים, בניסיון לסייע לאדם המתמודד עם OCD, בעצם מאפשרים לבעיה להתקיים ואף מחריפים אותה. לדוגמה, הורים שמסכימים לשטוף את ידיהם שוב ושוב לפני שהם מחבקים את בנם המתמודד עם OCD עלולים לחשוב שהיענות לבקשותיו עוזרת לו להתמודד עם הבעיה, אך בפועל, הם משמרים את הOCD שלו. במרכז קוגנטיקה, אנחנו מציעים מעטפת טיפולית שכוללת את כל שלוש הזרועות הללו.

 

הליווי המקצועי לטיפולים המתבצעים בקוגנטיקה בכלל ולטיפול ב OCDבפרט מופקד בידיהם של מומחים בעלי שם בתחום- צוות קוגנטיקה מורכב מאנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש הבקיאים בטיפול CBT ובעלי ניסיון עשיר בעבודה עם אנשים הסובלים מOCD. . מתוך אמונה שעלינו להתעדכן כל הזמן בחזית המחקר ובשיטות הטיפול העדכניות בתחום, אנו עושים מאמצים רבים להתאים בצורה האופטימלית בין כל מטופל לבין גישת הטיפול הפסיכולוגי המתאימה לו. כמו כן, אנו עורכים מחקרים רבים בנושא OCD וכך תורמים להרחבת הידע המחקרי והקליני לגבי ההפרעה. כדי להקל עד כמה שניתן על המטופלים שלנו, למרכז קוגנטיקה יש שלוחות בערים שונות בארץ. בנוסף, אפשר לערוך טיפולים בסקייפ כך שיש מענה למטופלים מהארץ ומהעולם שאינם יכולים להגיע פיזית למרכזנו.

מאמרים קשורים

טיפול קוגניטיבי התנהגותי

טיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) היא שיטת טיפול פסיכולוגי ממוקדת בעיה המאפשרת למטופל להצליח לשלוט טוב יותר על בעיות שהוא […]... קרא עוד.

מהי חרדת בריאות (היפוכונדריה) ואיך מטפלים בה?

ד"ר ג'ונתן ס. אברמוביץ'* דונה לא יכולה להירדם,  כשהיא שוכבת במיטה, היא לא יכולה להפסיק להפסיק לחשוב על כך שאולי […]... קרא עוד.

ספרים על OCD

די לאובססיה. פרופ' עדנה פואה, פרופ' רייד וילסון  "התנ"ך" של ספרי העזרה העצמית ל- OCD, פרופ' פואה היא כיום אחת הדמויות […]... קרא עוד.
Call Now Buttonתיאום פגישה