מאמרים

ספרים על OCD

ספרים מומלצים ל OCD

די לאובססיה. פרופ' עדנה פואה, פרופ' רייד וילסון 

"התנ"ך" של ספרי העזרה העצמית ל- OCD, פרופ' פואה היא כיום אחת הדמויות הבולטות בתחום הטיפול ההתנהגותי ב- OCD והפרעות אחרות (למשל פוסט טראומה).

הספר מציג בפני הקורא הסבר כללי על OCD ומציג ביטויים שונים של ההפרעה (כגון פחד מזיהום, בדיקות, טקסים מחשבתיים…) דרך סיפורי מקרה המסייעים לקורא לזהות ולהבין טוב יותר את ההפרעה הטורדנית שלו.

לאחר הבנת ההפרעה, הספר מציע תוכנית עזרה עצמית להתמודדות עם ההפרעה.

הספר מתאים לאנשים עם הפרעה טורדנית קלה עד בינונית (בספר שאלונים המאפשרים לקבוע את רמת ההפרעה), ולהפחתת סימפטומים אצל אנשים עם OCD חמור יותר.

 

אבחון ocd

 

הילד שלא הצליח להפסיק להתרחץ, ד"ר ג'ודית רפפורט 

בהמשך למסורת של אוליבר סאקס ומטפלים אחרים שחשפו הפרעות לא מוכרות בצורה אנושית ורגישה לציבור הרחב, ד"ר ג'ודית רפפורט מספרת את סיפורם של מספר מטופלים עם הפרעה טורדנית.

הסיפורים הם לעיתים מנקודת מבטה, ופעמים אחרות האדם עצמו מביא את סיפורו באופן ישיר ובלתי אמצעי.

ספר זה מאפשר לאנשים שאינם סובלים מ-OCD להבין מה עובר על אדם קרוב עם הפרעה טורדנית כפייתית, ולמטפלים לראות את התהליך שד"ר רפפורט עברה מאז שנחשפה לראשונה להפרעה.

ספר נהדר לשבירת דעות קדומות או שגיאות בנוגע להפרעה טורדנית כפייתית.

 

טיפול בהפרעה טורדנית כפייתית

 

ספרים על הפרעה טורדנית כפייתית בהוצאת ספרים "אח" 

הוצאת ספרים אח מוציאה ספרים רבים בתחום הפסיכולוגיה, ובין היתר לא מעט ספרי עזרה עצמית אודות הפרעה טורדנית כפייתית על ביטוייה השונים, והפרעות הספקטרום כמו טריכוטילומניה או אספנות כפייתית.

הספרים שנבחרו הם ספרי עזרה עצמית מצוינים שנכתבו על ידי חוקרים ומטפלים מובילים.

הספרים מסבירים בצורה ברורה על ההפרעות, מתווים תוכנית טיפול ברורה ונוחה לעבודה עצמית אך גם כיצד למצוא אנשי טיפול במידת הצורך ומידע על טיפולים תרופתיים.

התרגום נאמן למקור ומאפשר חווית קריאה נעימה גם בעברית. להוצאת ספרים אח.

 

התמודדות עם הפרעה טורדנית כפייתית. מחברים: ברוס היימן, טרוי דופרן

ספר עזרה עצמית כללי לאנשים עם הפרעה טורדנית כפייתית, שאינו מתמקד בביטוי מסויים של ההפרעה. הספר מתאים לאנשים עם OCD ברמת קושי קלה עד בינונית.

הספר כולל טכניקות שונות שנמצאו יעילות לטיפול ב-OCD כולל חשיפה ומניעת תגובה וקשיבות (mindfulness).

 

להתגבר על מחשבות טורדניות. ד"ר דיוויד קלארק, ד"ר כריסטין פורדון:

ספר העוסק ספציפית בהפרעה טורדנית שהטקסים בה אינם פיזיים אלא מנטאליים, כלומר, מתרחשים במחשבה, כולל הביטוי של OCD  שנקרא לעיתים pure o, כיוון שחלק מהעוסקים בתחום ראו בו OCD עם מחשבות טורדניות בלבד.

הספר מסביר למה זה בסדר לחשוב כל מחשבה, כולל מחשבות אלימות או מיניות, ואיך נתינת המקום למחשבות אלו במקום לנסות לנטרל או לדחוק אותן מובילה להפחתת מחשבות אלו בסופו של דבר. הספר נותן כלים פרקטיים ליישום.

 

להתגבר על ניקיון כפייתי. ד"ר פול מנפרד:

ספר העוסק באחד הביטויים הידועים והנפוצים של הפרעה טורדנית כפייתית: ניקיון כפייתי. הספר מתייחס לסוגים שונים של מחשבות טורדניות הקיימות בסוג OCD זה, כולל פחד מחיידקים, מחלות ותחושת זיהום.

הספר מתייחס לטקסים והימנעויות ספציפיות, נותן כלים המאפשרים להתמודד באופן יזום וללא טקסים עם מצבים שונים, ומפרט כיצד להתמודד עם מקרים שהאדם לא התכונן אליהם.

כמו כן, בספר יש גם התייחסות לבני המשפחה ואחרים הקרובים לאדם עם ניקיון כפייתי, המפרטת איך לתמוך בו בצורה נכונה.

מאמרים קשורים

כשהטרוריסט שבראש עושה טרור גם בבית

מי שמכיר קצת אנשים עם או סי די, או מתמודד בעצמו עם ההפרעה, יודע שאו סי די היא כמו מפלצת […]... קרא עוד.

מה זה OCD?

OCD, או בשמה העברי – הפרעה טורדנית כפייתית, היא הפרעה המורכבת משני חלקים: מחשבות טורדניות (אובססיות) ופעולות שהאדם מבצע באופן […]... קרא עוד.

עבודה קוגניטיבית על פחד מנזקים או מחלות

חלק מהאנשים שעושים בדיקות כפייתיות יודעים שאין ממש בחשש והסבירות שהקטסטרופה תקרה היא נמוכה, או כלל אינם מוטרדים ממחשבה על […]... קרא עוד.

תפריט נגישות

Call Now Buttonתיאום פגישה